Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Český motokros - 4. 8. Kramolín: Šestý závod sezony
neděle, 28 červenec 2019 23:19

4. 8. Kramolín: Šestý závod sezony

Napsal(a) 
Je to neuvěřitelné, ale Kůta MMČR se pomalu blíží ke svému konci. Minimálně alespoň co se závodů jednotlivců týče. Už máme před sebou jenom dva závody: v Kramolíně a Jiníně. Sezonu definitivně uzavřeme závodem družstev na konci září v Dalečíně. Teď už jde do tuhého, hlavně ve třídách MX1 a MX2, kde je to na čele opravdu hodně bodově těsné. Někteří jezdci měli možnost se zlepšit díky mistrovství světa v Lokti a uvidíme, jak své zkušenosti zúročí na dalším závodě MMČR v Kramolíně.

MX1
Sezona, kdy je od začátku až do konce všechno jisté a Martin Michek (Buksa/Ados KTM Team) vyhrává jeden závod za druhý, je už dávno minulostí. Michek letos odjel jenom dva závody MMČR a naplno se věnuje mistrovství Evropy a nově i vytrvalostním závodům. Letos si to mezi sebou tedy rozdávají jiní. V prvním závodě sezony byli Filip Neugebauer (Osička MX Team) s Bencem Szvobodou (Buksa/Ados KTM Team) vyrovnaní. Následně Filipa trápily zdravotní problémy a Bence nenápadně navyšoval náskok na čele. Ještě v minulém závodě v Opatově byl docela značný, jenže tohle je motokros a ne vždycky vyjde všechno podle představ. A tak zatímco Bence neměl poslední petrovický závod úplně zářný, Neugebauer pro sebe ukradl dvě první místa. Teď je mezi jezdci pouze sedmibodový rozdíl (Szvoboda 216, Neugebauer 209), do konce sezony zbývají dva závody jednotlivců a všichni jsme zvědaví, kdo letos ovládne třídu MX1. Samozřejmě ve hře jsou i další. Stále může vyhrát i zatím třetí Lukas Neurauter (Osička MX Team), a například i čtvrtý Václav Kovář (HT Group Racing Team) může na konci sezony stát na stupních vítězů. To ale zatím předbíháme. Teď nás čeká Kramolín, kam na páté pozici přijede Petr Bartoš (Orion Racing Team). Diváci doufají, že ho uvidí nejen tradičně v MX1, ale že si, jako čerstvý „veterán“, vyzkouší i veteránskou třídu a poměří síly s Martinem Žeravou (KRTZ Motorsport). Šestým nejlepším je prozatím Patrik Liška (HT Group Racing Team), těsně za ním sedmý Tomek Wysocki (JD GUNNEX KTM Racing Team), který ovšem dva závody chyběl, osmý je zatím František Smola (BV Racing Cross). 

foto radeklavicka mmcr petrovice 2019 1679 2

MX2
Zatímco v MX1 je lídr zatím po všechny závody stejný, i přesto, že to mám teď trochu nahnuté, v MX2 se čelo tabulky po Petrovicích kompletně překopalo. Jako vedoucí jezdec na závody ke Karviné přijížděl Šimon Jošt (Osička MX Team), jako vedoucí jezdec ovšem odjížděl Martin Krč (Buksa/Ados KTM Team). Krč totiž jako by nabral druhý dech, a po vlažném úvodu sezony bez jediné bedny, vyhrál Opatov a naprosto suverénně ovládl i Petrovice. Tabulku nyní vede o pouhý jeden bod. Naopak Joštovi se už v Opatově ani v posledním závodě příliš nedařilo, stupně vítězů těsně minul a průběžně je nyní druhý, jeden bod za Krčem. Třetí je Jakub Terešák (HT Group Racing Team), který ztrácí na druhého jenom čtyři body. To naznačuje, že se máme v Kramolíně na co těšit. Udrží Krč vedení nebo bude červená tabulka souzená některému ze soupeřů? I tady máme k rozhodnutí ještě dva podniky. Kdo se v průběhu letošní sezony také hezky rozjel, je Jonáš Nedvěd (Orion Racing Team). Že všechny strčí do kapsy na startu, to už je všeobecně známé, ale například v Petrovicích stál dokonce na druhém stupníku z pohárem a uvidíme, jestli se mu Kramolín třeba nepovede ještě lépe. Dušan Drdaj (Yamaha Čepelák Racing Team) do toho také začal šlapat až po půlce sezony po ne úplně vydařeném začátku roku. V Opatově byl druhý a namotivovaný, další závod mu ale překazily technické problémy. Snad nabere lepší body v Kramolíně. Slovenskému jezdci Denisovi Polášovi patří šestá příčka. Průběžně mohl být výš, ale jedna z rozjížděk posledního závodu nebyla povedená. Sedmá pozice je Pavla Dvořáčka (SMX Racing Team), který zajíždí skvělé výkony na velké republice, ale také hlavně na juniorském mistrovství, osmý je další junior Martin Vondrášek (Haas Racing Team). 

foto radeklavicka mmcr petrovice 2019 2901

Ženy
Zatím neporažená Kristýna Vítková (Yamaha Čepelák Racing Team) přijede do Kramolína trochu potlučená z víkendového závodu mistrovství světa v Lokti, ale věříme, že už bude v pořádku a zajede opět skvělý výkon. Zatím má na kontě plný počet bodů, ale v každém závodě se najde někdo, kdo by ji o ně rád připravil. Přesněji připravila. Je to buď Barbora Laňková (Orion Racing Team) nebo Marika Mlýnková (BV Racing Cross). Podle toho, která má zrovna lepší formu a trať ji lépe sedne. V Petrovicích to byla jednoznačně Marika Mlýnková, která závod málem celý vyhrála, protože ve druhé silnější rozjížďce dávala Vítkové co proto. Ale nepovedlo se. Vítková je pořád o chlup rychlejší.  Mlýnková byla v Petrovicích druhá, třetí skončila Barbora Laňková. Na čtvrtém místě je teď, co se týče bodů, docela pohodlně uvelebená Kristýna Tomišková (Team motokrosová škola CZ). Bodová shoda na páté pozici mezi sebe dělí Kristýnu Řeřichovou a Viktorii Kellerovou, o té lepší rozhodne Kramolín. Ještě ale určitě nebude rozhodnuto definitivně. Alina Barthel (Motosport Chýnov v AČR) z Rakouska je nyní sedmá a osmá Viktorie Lohninská (Region Racing CZ). 

foto radeklavicka mmcr petrovice 2019 336

Veterán
Ve veteránské třídě zůstává vše při starém. Soupeřům dává stále na frak Martin Žerava (KRTZ Motorsport), který si užívá plný počet bodů na kontě a tím pádem dost pohodlný náskok. Jediný kontakt se soupeři na trati zažívá jenom na startu a při předjíždění závodníku jedoucích o kolo zpět. Celou sezonu se na druhé pozici drží Žeravův týmový kolega Martin Pučálka (KRTZ Motorsport), v cíli je vždy druhý, nepovedlo se mu to jenom v Opatově, kde se mu závody nepovedly úplně podle představ. Třetí místo, opět s větší bodovým odskokem, si drží zatím Jan Hůda (BV Racing Cross). Roman Majer si svými dobrými výkony zajistil čtvrté místo průběžně mezi Veterány i přesto, že má na kontě jednu nulu. Kategorii Veterán 50+ docela suverénně vede.  Ale zpátky do třídy Veterán, páté místo patří Stanislavovi Horskému, šestý je Jiří Pach, sedmý Marek Kraus (oba Motosport Chýnov v AČR) a osmý Andreas Fuchs. 

foto radeklavicka mmcr petrovice 2019 1549

Zapište si do deníčků další závody, pokud ještě nemáte:

25.8. Jinín

22.9. Dalečín - družstva

Tak už v neděli 4. srpna v Kramolíně!

GPS trati:

49.4418019N

13.5775600E

Vstupné je 200Kč

Časový harmonogram ZDE.

Autor: Dominika Nováková

Foto: Radek Lavička

plakát kramolín

Číst 1221 krát Naposledy změněno neděle, 28 červenec 2019 23:53