Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Český motokros - Kramolín 2019: Týmové reporty
neděle, 28 červenec 2019 23:31

Kramolín 2019: Týmové reporty

Napsal(a) 

Buksa/Ados KTM Team
Komu se daří víc než dobře, to je Martin Krč v MX2. První polovina sezony mu nevycházela podle představ, poslední dva závody ovšem vyhrál a stal se lídrem tabulky. Má náskok jediného bodu, tak nesmí polevit ve svém snažení. Podobně je na tom Bence Szvoboda v MX1, maďarský jezdec si zatím drží první pozici, ovšem musí si dát pozor na druhého Neugebauera, který se na něj dotahuje.
Martin Michek zažil své první seznámení s trochu odlišnou disciplínou, než je motokros. A to s dálkovou rally. Zúčastnil se závodu Baja ve španělském Aragonu, kde skonči na skvělém pátém místě. Uvidíme, jak zkušenosti z vytrvalostního závodu zúročí na MMČR. O vítězství mu letos rozhodně nejde, soustředil se hlavně na mistrovství Evropy a zúčastnil se zatím jenom dvou republikových závodů. Ten poslední v Petrovicích mu vyšel dobře, dojel třetí. 

foto radeklavicka mmcr petrovice 2019 105

HT Group Racing Team
Václav Kovář odjel o víkendu sbírat body na mistrovství světa do Lokte, kvalifikaci dokonči s 25. nejlepším časem, ani do jedné závodní rozjížďky ale nenastoupil. Nedařilo se mu ani o týden dřív na závodech ADAC MX Masters. To ale neplatí pro MMČR, Kovář je průběžně pátý. A dokázal zajet dobrý výsledek, i když nebyl zdravotně úplně fit, a to i na petrovické trati, která mu příliš nesedí. Průběžně je čtvrtý. Patrik Liška zajíždí i nadále stabilní výsledky, které mu prozatím zajišťují šesté průběžné místo, musí si ale dávat pozor na soupeře za sebou. Jakub Terešák je skvělý jezdec, jenže někteří jeho soupeři v MX2 byli v posledním závodě lepší a tak se propadl z druhého na průběžně třetí místo. Není všem dnům konec a jeho bodová ztráta je malá.

Orion Racing Team
Jonáš Nedvěd zajel minule v Petrovicích skvěle, bral stříbro. Dosáhl na svůj nejlepší celkový výsledek v motokrosové kariéře, tak pochopitelně se nabízí, že by to mohl zopakovat. „Proto budu rád, když se znovu porve o bednu,“ říká manažer týmu Petr Kovář. U čtyřicetiletého Petra Bartoše je vidět, že rychlost stále má. Ukázal to i divákům v Petrovicích. Musí se s ním stále počítat, průběžné páté místo v republikovém šampionátu hovoří za vše. Barbora Laňková se s Marikou Mlýnkovou na závodech přetahuje o druhý flek, minule byla lepší Marika, tak uvidíme, jaká bude od Barbory v Kramolíně odpověď.

foto radeklavicka mmcr petrovice 2019 1887

Osička MX Team
Předešlý závod v Petrovicích vyšel na jedničku pro Filipa Neugebauera, který tam urval 50 bodů a dost tak stáhl náskok vedoucího Szvobody. Lukas Neurauter celý den bojoval s tratí, motorkou a sám se sebou, zatím jeho nejhorší letošní výsledek, tak snad se to v Kramolíně podaří napravit. Šimonovi v MX2 uteklo podium o jeden bod a bohužel v Petrovicích přišel i o červenou tabulku lídra seriálu. Přeskočil jej Martin Krč, naštěstí jen o jeden bod, takže nezbývá než doufat, že se mu ji podaří získat brzy zpět. O pauze před Kramolínem se Šimon zúčastnil závodu ADAC na písku v Tensfeldu. Filip odcestoval do Itálie, kde si zazávodil dva superkrosy a v týdnu tam trénuje na kole. Trať v Kramolíně Šimon i Filip zná, Filip tam naposledy startoval v roce 2013. Pro Lukase to bude premiéra.

foto radeklavicka mmcr petrovice 2019 136

Yamaha Čepelák Racing Team
Jezdci v tréninku na Kůta MMČR střídají dlouhé jízdy na motorce s kratšími časovými úseky, trénink na motorce prokládají během nebo kruhovým tréninkem. V Petrovicích Dušanovi vypověděla službu elektronická zásuvka u čidla teploty vody, bohužel velká smůla, která ho připravila o dobrý výsledek. „Na Kramolín máme cíle s Dušanem stejné, atakovat pódiová umístění, momentálně má formu skutečně výtečnou,“ upozorňuje Jiří Čepelák. Kristýna Vítková je v MMČR suverénní, závod mistrovství světa v Lokti ji bohužel nevyšel dobře. foto radeklavicka mmcr petrovice 2019 329

Hulho Motocross Team
Ruda Weschta je po několika operacích, které vyžadovala jeho zranění, už v domácím léčení. Zahájil tak rekonvalescenci. Na posledním závodě v Petrovicích Ladislav Červenka v obou jízdách skončil na 17. místě. Trať v Kramolíně je hodně rychlá a jezdecky tak vyrovnaná, nicméně zde jezdci již jednou letos závodili v rámci SMS přeboru Západních Čech, kdy Ladislav Červenka skončil na 2. místě. „Tím, že jsme západočeský tým, očekáváme v Kramolíně větší podporu kamarádů a fanoušků, se kterými se tam uvidíme,“ těší se Červenka.

BV Racing Cross
Klasické složení týmu nás přivítá i na závodech v Kramolíně. Za MX1 se ukáže František Smola, ten si z minulého závodu odvezl deváté místo, průběžně je zatím osmý. Na soupeře před ním neztrácí mnoho bodů a bude se snažit posunout v pořadí výš. Michal Votroubek je zatím na děleném šestnáctém místě, i on se bude snažit v Kramolíně ještě zlepšit. Nejlepší výsledek se mu zatím povedl v Opatově, bude Kramolín ještě úspěšnější? Rozhodně dobře rozjeté to má Jan Hůda ve Veteránech. Zatím se drží na třetí průběžné pozici a určitě tam bude chtít zůstat i nadále. Druhá pozice ve třídě Žen patří Marice Mlýnkové.

KRTZ Motorsport
Za tým KRTZ uvidíte na trati v Kramolíně opět silné trio ve třídě Veterán. Tím jsou Martin Žerava, Zdeněk Pučálka a Petr Dokoupil. Martin Žerava zatím bez jediné ztráty bodu vede seriál, Zdeněk Pučálka je na druhé pozici. Petrovi Dokoupilovi patří třetí příčka v kategorii Veterán 50+. Na druhou pozici v tuto chvíli ztrácí jenom dva body. Ve třídě MX1 tým opět vysílá Martina Fiňka, který je zatím jedenáctý. V MX2 bude týmové barvy hájit průběžně čtrnáctý Marek Nešpor.

foto radeklavicka mmcr petrovice 2019 1416

Motosport Chýnov v AČR
Na trati světového formátu v Kramolíně se tým chystá bojovat o mistrovské body především v kategorii WMX (ženy), kde má hned tři závodnice v TOP10 - Rakušanky Alinu Barthel, Sarah Schnelzer a německou závodnici Celine Abel, které se uplynulý víkend účastnila závodu MS třídy WMX v Lokti. „Mezi veterány máme velkou marodku, ale o vavříny určitě budou bojovat Jiří Pach a Rakušan Georg Hammerl,“ láká na závody manažer týmu Evžen Zadražil. Ve třídě MX1 se na startu objeví David Kraus a ve třídě MX2 Pavel Doubek.

foto radeklavicka mmcr petrovice 2019 1420

Kromě výše zmiňovaných v Kramolíně nastoupí tradičně i další týmy Kůta mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu.

Autor: Dominika Nováková
Foto: Radek Lavička

Číst 1354 krát Naposledy změněno neděle, 28 červenec 2019 23:40