Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Český motokros - 25. 8. Jinín: Závěrečný závod sezony
Vytisknout tuto stránku
neděle, 18 srpen 2019 23:33

25. 8. Jinín: Závěrečný závod sezony

Napsal(a) 
Je tady poslední závod jednotlivců Kůta MMČR v motokrosu v sezoně 2019! Rozhodující klání bude hostit trať v Jiníně u Strakonic. A to, co se bude dít na trati, už jste dlouho neviděli. Hlavně ve třídách MX1 a MX2 jsou od sebe závodníci vzdálení jenom v jednotkách bodů. Přijeďte je podpořit už 25. srpna na trať do Jinína.

MX1
Nejnapínavější souboj rozhodně slibuje neatraktivnější třída MX1. Na její kráse jí přidává bodový rozdíl mezi dvěma jezdci na čele tabulky. První je v tuto chvíli maďarský závodník Bence Szvoboda (Buksa/Ados KTM Team), druhý je Filip Neugebauer (Osička MX Team). Na Szvobodu ovšem ztrácí jenom zanedbatelné dva body. To znamená, že to v posledním závodě bude kdo s koho a jakoby tihle dva na start nastupovali s čistým štítem. A hádáme, že ani po první rozjížďce nebude jasno, protože tihle dva jsou nesmírně vyrovnaní. Bence měl v sezoně celkově lepší výsledky, ovšem hlavně proto, že Neugebauerovi se ve dvou závodech nevyhnula smůla, zdravotní problémy nebo technický problém. Bence sezonou naopak proplul téměř bez problému až na druhou rozjížďku předposledního závodu, kterou nedokončil. Tím oba jezdci vyrovnali skóre a teď se bude rozhodovat. Na třetím místě se dlouho držel rakouský jezdec Lukas Neurauter (Osička MX Team), kterému ovšem pomyšlení na stupně vítězů zhatila kramolínská trať, odkud nepřivezl ani jeden bod. Na trojce ho tak vystřídal Václav Kovář (HT Group Racing Team), toho letos chvíli trápilo zranění, i tak ale stále zajížděl vyrovnané výsledky a nikdy to ani přes bolesti nevzdal. Průběžné třetí místo mu budiž odměnou, navíc pokud zajede stejně jako vždy, je v podstatě neohrožený. Petr Bartoš (Orion Racing Team) bude do posledního závodu nastupovat jako pátý jezdec tabulky, na páté pozici by měl vzhledem k počtu bodů pravděpodobně i zůstat. Šestý je prozatím František Smola (BV Racing Cross), tomu letošní sezona sedla o moc lépe než ta loňská. Sedmý je v tuto chvíli Patrik Liška (HT Group Racing Team) a osmý Martin Michek (Buksa/Ados KTM Team), tady by se pořadí mohlo ještě v posledním závodě promíchat. Ale uvidíme, zatím není nic jisté a je otázkou, co si na jezdce připraví neděle 25. srpna 2019.

photo radeklavicka mmcr kramolin 2019 222

MX2
Ani MX dvojky nezaostávají za silnější třídou, co se atraktivnosti posledního závodu týče. Taky tady se máte rozhodně na co těšit, protože na čele se vedoucí jezdci v průběhu sezony mění. První polovinu se na nejvyšší pomyslné příčce držel zuby nehty Šimon Jošt (Osička MX Team), jenže v posledních dvou závodech ho vystřídal Martin Krč (Buksa/Ados KTM Team). Jošt je nyní druhý. Kluci si to vyměnili, jednoduše Joštovi vyšel líp start sezony, Krč se opřel do závěru. Bodový rozdíl mezi nimi není tak těsný jako v MX1, a čtrnáctibodový náskok pro Krče rozhodně zatím neznamená titul ve třídě MX2. Třetí je zatím Jonáš Nedvěd (Orion Racing Team), který se po polovině roku taky pořádně rozjel, důkazem jsou tomu druhá celková místa z Petrovic a Kramolína. Jakub Terešák (HT Group Racing Team) se propadl z druhého na čtvrté místo, protože v Kramolíně chyběl kvůli zranění. Jestli nastoupí v Jiníně, ještě není jisté. Měl zlomená žebra. Pokud budou ještě bolet, nepojede. Na celkovém čtvrtém místě v sezoně by ho tak pravděpodobně vystřídal zatím pátý Dušan Drdaj (Yamaha Čepelák Racing Team), který je v posledních závodech opravdu rychlý, jenom mu ne vždy vyšly na sto procent. Šestá pozice prozatím patří slovenskému závodníkovi Denisovi Polášovi, sedmý je nyní Pavel Dvořáček (SMX Racing Team) a osmý Martin Vondrášek (Haas Racing Team), jezdci, kteří se prosazují hlavně v juniorském mistrovství, ale skvěle jedou i v tom seniorském.

photo radeklavicka mmcr kramolin 2019 646

Ženy
Výsledky ženské třídy naznačují, že tady už to takové drama nebude. Kristýnu Vítkovou (Yamaha Čepelák Racing Team) letos ještě žádná soupeřka neporazila. Tím pádem Kristýna nemusí už ani jednou vyhrát, ještě lépe, chybí jí k titulu jenom šest bodů, které pravděpodobně nasbírá už v první rozjížďce posledního závodu. Ale nepředbíhejme, motokros je nepředvídatelný a třeba to ani nepřekonatelná Vítková nebude mít tak lehké. Druhé místo v letošní sezoně, jestli nepřekoná Vítkovou, patří už nyní Barboře Laňkové (Orion Racing Team). Ta to na Vítkovou letos i několikrát zkoušela, a málem se jí to povedlo, nikdy ovšem soupeřku nedokázala porazit. Na třetí pozici vidíme v tabulce Mariku Mlýnkovou (BV Racing Cross), která také párkrát Vítkovou dost podusila, po posledním závodě v Kramolíně, kde se zranila, se ovšem rozhodla ukončit motokrosovou kariéru a v Jiníně na trati ji neuvidíme. I přesto ji ale třetí místo v sezoně zůstane. Čtvrtá Kristýna Tomišková (Team Motokrosová škola CZ) na ni ztrácí 50 bodů a ty s největší pravděpodobností nezíská, a i kdyby, body Mlýnkové by pouze vyrovnala a Mlýnková by vyhrála na lepší výsledky v jednotlivých závodech. Tomišková se spíš než na vyrovnání bodového skóre Mlýnkové, bude muset soustředit na pátou Viktorii Kellerovou, která na ni ztrácí jenom čtyři body. Na Kellerovou zase bude určitě dotírat prozatím šestá Kristýna Řeřichová. Nevelké bodové rozdíly jsou nyní také na sedmém až devátém místě mezi Alinou Barthel (Motosport Chýnov v AČR), Viktorií Lohninskou (Region Racing CZ) a Sarah Schnelzer (Motosport Chýnov v AČR).

photo radeklavicka mmcr kramolin 2019 922

Veterán
Ve Veteránech už je rozhodnuto a to hned na dvou pozicích. Už v Kramolíně se mezinárodním mistrem České republiky v motokrosu stal opět Martin Žerava (KRTZ Motorsport), který letos vyhrál pokaždé. Ovšem kromě posledního závodu právě v Kramolíně. Do veteránské třídy totiž poprvé, a pro diváky konečně, nastoupil čerstvý čtyřicátník Petr Bartoš (Orion Racing Team). A bylo jasné, že závod třídy Veterán tak nabídne zajímavý program. A tak se také stalo, protože Bartoš sice Žeravu porazil, mistr mu to ale nedal jen tak zadarmo. Ovšem, jak už jsme psali, i přes vítězství Bartoše v posledním závodě, o vítězi mistrovi už je rozhodnuto. Je jím Martin Žerava. Jisté už je i místo vicemistra republiky, tím je už po Kramolíně Zdeněk Pučálka (KRTZ Motorsport). Byl letos téměř vždy druhý, tak mu titul náleží právem. O třetí místo se ještě strhne boj, pravděpodobně mezi Janem Hůdou (BV Racing Cross) a Romanem Majerem. Celkový bronz by ale klidně mohl připadnout i Stanislavovi Horskému nebo Jiřímu Pachovi (Motosport Chýnov v AČR). Uvidíme, kdo bude nejlepší. V kategorii Veterán 50+ je lídrem tabulky Roman Majer a titul má téměř v kapse, v Kramolíně mu stačí získat šest bodů a může slavit, takový má na čele náskok. Na druhém, třetím i čtvrtém je to ale bodově hodně těsné a rozhodne opravdu až poslední závod v Jiníně.

photo radeklavicka mmcr kramolin 2019 4475

Zapište si do deníčků závody družstev, pokud ještě nemáte:

22.9. Dalečín - družstva

Tak už v neděli 25. srpna v Jiníně!

Vstupné je 200Kč

Časový harmonogram ZDE.

Autor: Dominika Nováková
Foto: Radek Lavička

67735085 364701287555072 1072206364601745408 n 1

Číst 1383 krát Naposledy změněno neděle, 18 srpen 2019 23:46