Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Český motokros - Dalečín 2020: Týmové reporty
Vytisknout tuto stránku
úterý, 23 červen 2020 20:43

Dalečín 2020: Týmové reporty

Napsal(a) 

Osička MX Team

Sestava týmu se oproti loňsku o jednoho jezdce rozrostla. Přibrali jsme slovenského závodníka Tomáše Kohúta (MX2), který měl nějakou dobu od motokrosu pauzu. Tomášův comeback vypadal velmi slibně, bohužel si ale tři týdny před Dalečínem poranil na tréninku koleno a musí teď mít určitou dobu stopku. Ve třídě MX2 nás tedy, stejně jako loni, bude reprezentovat Šimon Jošt, v MX1 Filip Neugebauer a Lukas Neurauter. Příprava během mimořádných opatření byla docela poklidná. Nechtěli jsme riskovat zranění, asi málokdo by se v tu dobu chtěl dostat do nemocnice, takže jsme se ze začátku tréninkům na motorce docela vyhýbali. Kvůli mezinárodnímu složení týmu jsme se ani nemohli sejít, jelikož byly zavřené hranice. Jakmile se však opatření začala uvolňovat a situace se zlepšovala, snažili jsme se zase na motorce sedět co nejvíc to šlo. Jsme velmi zvědaví, co nás na prvním letošním mistráku čeká a s kým vším se potkáme na startu.

 Osička MX Team

Yamaha Čepelák Racing Team

Také zde zůstávásloženístejné jako v loňském roce: Dušan Drdaj, Kristýna Vítková a Aneta Čepeláková. Došlo ke změně u Dušana Drdaje a to ve třídě, ve které bude závodit– přestupuje do MX1 a v Dalečíně ho čeká premiéra. Co se přípravy týká, tak nás korona úplně neovlivnila, až tedy na ty úvodní čtyři týdny, kdy byl asi každý zavřený doma. V okamžiku uvolnění venkovních sportovišť jsme se vrátili k intenzivnímu trénování, abychom byli připraveni.

 Yamaha Čepelák Racing Team

Orion Racing Team

Během letošní dlouhé pauzy závodníci rozhodně nespali, takže si myslím, že naši jezdci jsou připraveni, a do Dalečína se moc těšíme. Sestava týmu Orion Racing se pro letošní rok nemění – páteř tvoří opět zkušený Petr Bartoš (MX1, Veteráni) v MX2 spoléháme na Jonáše Nedvěda, Barbora Laňková je naše stálice v ženské kategorii a v juniorech má velký potenciál Petr Rathouský. Na několik závodů jsme se domluvili na spolupráci s výborným rakouským pilotem (vicemistr loňského seriálu ADAC) Pascalem Raucheneckerem, který by se měl objevit na několika podnicích, dle možností. Doufám, že v Dalečíně vše klapne, přijede skvělá konkurence a všichni si to tady konečně pořádně užijeme! Letošní motokrosová sezona bude určitě pro všechny velice zvláštní. Kvůli pandemii Covid-19 se muselo několik závodů u nás zrušit a kalendář předělat, takže pro pořadatele, promotéra, jezdce, ale i diváky je to situace, kterou jsme v motokrosovém životě nezažili. Zaplať pánbůh jsme snad z nejhoršího venku a konečně se můžeme těšit na první ostré souboje v rámci MMČR.

Orion Racing Team

HT Group Racing Team

V týmu HT Group Racing uvidíme letos nové nebo staronové tváře. Ve třídě MX1 se stejně jako loni představí Václav Kovář. Ten byl loni celkově třetí a věříme, že i letos předvede skvělé výkony, přesto že přes zimu a v delší předzávodní pauze bojoval s několika zraněními. Vašek se ale už před MMČR účastnil dvou závodů a ukázal, že je zpátky ve formě. V MX1 ho doplní Martin Michek, který se loni soustředil hlavně na závody mistrovství Evropy a také na přípravu na Rally Dakar. Do třídy MX2 pro letošní rok přestoupil Patrik Liška, zůstává v ní Jiří Matějec a zpět k závodění se vrátil Marek Sukup, který se taktéž představí v MX2 dvojkách ovšem na dvoutaktním motocyklu.

HT Group Racing Team

69 MX RacingTeam

V našich týmových barvách letos uvidíme především Martina Krče, loňského mistra republiky třídy MX2. Tentokrát se ovšem bude ucházet o přední příčky ve vyšší třídě MX1. „Jízda na 450 ccm se mi moc líbí, občas mě ještě chytne „amok” a začnu se až moc snažit jet rychle a motorka mě unaví. Ale jinak si myslím, že byl správný čas a správná volba udělat tenhle krok do vyšší kubatury,“ říká Martin Krč. Dále za tým uvidíme Viktora Sklenáře, PetraKolaju a Adama Duška.

4CrossRacing Team

Team bude v letošní sezoně reprezentovat ve třídě MX1 František Smola, který byl loni celkově šestý a bude chtít předvést minimálně takhle dobré výsledky. V třídě MX2 jede Daniel Stehlík a David Soldát. Ve veteránské třídě uvidíme Jana Hůdu, třetího jezdce celkového pořadí sezony 2019. Příprava na závody byla pro nás letos samozřejmě komplikovaná kvůli mimořádným opatřením, ale každý se připravoval, jak mohl. Netrávili jsme sice tolik času na motorce, ale spíš jsme se věnovali fyzické přípravě. Jak jsou jezdci na tom, se ukáže na prvním závodě v Dalečíně.

Haas Team

Pro letošní sezonu v našem teamu nastalo pár změn, přivítali jsme Jana Wagenknechta, který se bude účastnit jak seniorského, tak juniorského mistrovství. Honzu uvidíme startovat v kategorii MX2. I v téhle sezoně nadále spolupracujeme s Martinem Vondráškem, stejně jako vloni se i letos bude stavět na rošt kubatury MX2. Dalším nováčkem v teamu je německý závodník Maximilian Nagl, toho uvidíme závodit v kubatuře MX1. Max se účastnil seriálu mistrovství světa, je tudíž velmi zkušený a doufáme, že své znalosti uplatní i během závodění u nás. Aktuálně se sezona rozběhla, ale vzhledem k současné situaci nevíme, co bude třeba za týden. Budeme doufat, že je vše zlé zažehnáno, sezona bude probíhat bez komplikací a našim závodníkům budeme držet palce a přejeme jim zdraví.

ADOS HTS KTM TEAM

Za náš tým se ve třídě MX1 představí maďarský jezdec Imre Varga. Toho jsme v MMČR viděli už loni, ovšem ve třídě MX2. Dalším želízkem v ohni našeho týmu bude jistě také Maďar Erik Hugyecz, který se loni ukázal pouze na jednom podniku v českém mistrovství, ten ovšem vyhrál. Těšíme se také na výkony našich dalších týmových jezdců. V MX1 Lukáš Pliháček, Jiří Bittner a Jaromír Vysloužil. V MX2 Kristo'f Jakob, Márk Kiss, Bence Pergel, Lászlo' Técsi, Ladislav Faltus, Jan Pelikán, Patrik Příhoda a Martin Trávníček. Mezi Veterány se představí Ivo Lachnit.

HULHO Motocross Team

Největší novinkou v teamu je pro první závod MMČR zpráva, že Ruda Weschta se vrátil za řídítka a bude reprezentovat team HULHO ve třídě MX1. Doplní ho stálice teamu, jezdec a manažer v jedné osobě, Ladislav Červenka, také ve třídě MX1. Oba jmenováni i v letošním roce pojedou na strojích značky KTM.  V době karantény jsme se s celým teamem snažili udělat maximum pro to, abychom si udrželi alespoň tréninkový režim. Chtěli jsme být připraveni, až přijdou první závody, na které jsme se těšili. A konečně jsou tady.

HULHO Motoross Team

Motosport Chýnov v AČR

Úvodní dva závody MMČR v Dalečíně a v Kaplici budou mít určitě velice vysokou sportovní úroveň. Účast avizovalo hned několik jezdců seriálu MS. Náš tým úzce spolupracuje s předním světovým týmem Red Bull KTM FactoryRacing. Na startu se tak objeví lídr MS třídy MX2 Francouz Tom Vialle, průběžně pátý jezdec seriálu MS Rakušan Rene Hofer a také šestnáctiletý Belgičan Liam Everts. Ve třídě MX1 se představí další Belgičan GregSmets. Ve třídě Veterán budeme mít tradičně hned několik českých a rakouských jezdců, kteří budou aspirovat na umístění v TOP3. Také ve třídě WMX se o pódium určitě poperou Rakušanky Elena Kapsamer, Sarah Schnelzer, Alina Barthel a další závodnice. Doporučujeme všem příznivcům motokrosu, aby si nenechali tyto úvodní závody MMČR ujít.

Kromě výše zmiňovaných v Dalečíně nastoupí tradičně i další týmy Kůta mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu.

Autor: Dominika Nováková
Foto: Radek Lavička

Číst 449 krát Naposledy změněno úterý, 23 červen 2020 20:55