Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Český motokros - Loket 2020: Týmové reporty
csenfrdeit
pondělí, 03 srpen 2020 08:26

Loket 2020: Týmové reporty

Napsal(a) 

HT Group Racing Team

Nejrychlejším jezdcem našeho týmu je i nadále Václav Kovář. V průběžném hodnocení třídy MX1 figuruje nyní na třetí pozici, před ním jsou dva silní soupeři – Maximilian Nagl a Pascal Rauchenecker. Také v minulém závodě v Jiníně skončil celkově třetí, kdy se mu lépe povedla první jízda, a hlavně také kvalifikace, kde si díky nejlepšímu času na kolo zajistil pole position. Nejlepší výkon sezony předvedl v posledním závodě Marek Sukup ve třídě MX2, skončil celkově čtvrtý, kdyby se mu druhá rozjížďka v Jiníně povedla ještě o něco lépe, mohl stát na bedně. Patrik Liška zajíždí zatím celou sezonu stabilní dobré výsledky, zatím se mu ale nepodařilo probojovat do první desítky.

photo radeklavicka mx mmcr jinin 2020 3841

Orion Racing Team

Do Lokte na světovou trať se těšíme, neboť svým profilem patří mezi naše nejlepší dráhy. Pascal Rauchenecker si minule v Jiníně po špatných startech docela zazávodil. Průběžně mu patří druhá příčka.Do Lokte by měl dorazit, i když nám trochu dělá starost restart MS, také ADAC a s tím nové termínové kolize. V kubatuře MX2 se po zranění ruky vrátil Jonáš Nedvěd, který se postupně rozjíždí,Petr Rathouský v Jiníně na stopětadvacítce vybojoval další bodíky v silné konkurenci. Petr Bartoš si teprve zvyká na rozložení sil do dvou kubatur (MX1 a Veteráni) a pere se s tím dobře. Barbora Laňková se ani napotřetí nedostala na stupně vítězů (opět „brambora“), ale v průběžné klasifikaci třídy Žen se posunula na třetí pozici a za tu svoji píli, poctivost, houževnatost si to rozhodně zaslouží.

photo radeklavicka mx mmcr jinin 2020 5700

Osička MX Team

Na minulém závodě v Jiníně už byly výsledky všech našich jezdců – Filip Neugebauer,Lukas Neurauter a Šimon Jošt o něco lepší než v Kaplici a Dalečíně, ale stále se nám nepodařilo pódium, které je naším cílem. Přestože v Jiníně už nezávodili jezdci z MS, musíme uznat, že i naši domácí soupeři jsou velmi rychlí a není vůbec lehké je porazit. Trať v Lokti nepatří úplně mezi naše oblíbené, ale minulý rok se tam podařilo Neugebauerovi zvítězit a Neurauter v MX1 i Jošt v MX2 stáli na bedně. Doufejme, že i tento rok se bude týmu dařit a konečně stoupneme na pódium.

foto radeklavicka mx mmcr dalecin 28 optimized.6.2020 4632 1 1

Haas Racing Team

Blížíme se do poloviny seriálu a po týdenní pauze se přesouváme do Lokte nad Ohří. V Jiníně jsme neměli úplně štěstí, přestože Max Nagl vyhrál obě rozjížďky stylem start cíl, a je nadále lídr šampionátu, klukům v MX2 se příliš nedařilo. Honza Wagenknecht měl dobré tempo a jeho forma půjde pravděpodobně pořád nahoru, ale v Jiníně se mu nevyhnul technický problém na motorce. Martin Vondrášek padal a závod nedokončil. Loketskou trať známe všichni moc dobře, Max Nagl na ní jezdil každý rok závody mistrovství světa, takže i on profil trati zná, Honzovi a Martinovi přejeme, ať svoji přípravu zúročí a podaří se jim zajet co nejlepší výsledek. Snad nám zhoršující se situace kolemCOVID-19dovolí odjet závod s diváky a fanoušky.

photo radeklavicka mx mmcr jinin 2020 5240

Yamaha Čepelák Racing Team

Jsme rádi za další vítězství Kristýny Vítkové ve třídě Žen. Na posledním závodě nám bylo líto zranění Eleny Kapsamer a doufáme, že bude na další závod už v pořádku. Pro diváky je vždy atraktivnější, když je více závodníků vyrovnaných a je zajímavé sledovat jejich souboje až do posledních kol. Dušan Drdajsi šestým místem v první jízděvylepšil osobní maximum ve třídě MX1, ale rádi bychom jej viděli ještě výš. Druhá jízda se mu moc nepovedla, hlavní příčinou byl bídný start a ani neměl nijak oslňující závěr z pohledu kondice. U Anety Čepelákovéjsme potěšeni jejím posunem oproti loňskému roku, kde bylo nereálné nahlédnout do Top 10 a letos tam prostě a jednoduše patří.Loket je trať světových parametrů a bude pro všechny prověrkou.

photo radeklavicka mx mmcr jinin 2020 4252

Sixtynine MXRT s. r. o.

Martin Krč skončil v minulém závodě v Jiníně celkově čtvrtý. Lépe se mu podařila druhá jízda, kde za sebou polovinu času dokázal udržel Pascala Raucheneckera. Také v průběžném hodnocení Martinovi v tuto chvíli patří čtvrtá pozice, což je skvělý výsledek. Adam Dušek v posledním závodě předvedl suverénně svůj nejlepší výkon sezony, v první rozjížďce mu patřila čtvrtá příčka, celkově v závodě byl osmý a doufáme, že podobný výkon od něj uvidíme i v Lokti.

photo radeklavicka mx mmcr jinin 2020 3784

4Cross Racing Team

Letos jsme spokojení s výsledky Františka Smoly. Přípravu před sezonou netrávil moc na motorce, více se věnoval fyzické přípravě, a to sedlo celkem dobře. Jízda v Jiníně byla dobrá, jen má ještě velkou mezeru ve startech. Ve třídě Veteránů ukazuje slušné výsledky Martin Brádka. Když mu trať sedne, veze domů umístění v Top 5. Ve třídě MX2 za nás bojuje Daniel Stehlík, který měl letos smůlu a na tréninku před závody měl pád. Vypadlo mu rameno, ale nevzdal to. První závod sezony odjel, na druhém měl opět problémy s ramenem. Momentálně je po operaci a má na chvíli od závodění pauzu. Loketská trať je světová a patří mezi nejlepší tratě v ČR a hlavně do MMČR.

HULHO Motocross Team

U Rudy Weschty jsme se rozhodli, že není stoprocentně fit, a proto nestartoval v posledním závoděv Jiníně. Ladislav Červenka měl bohužel během dne dva větší pády, v kvalifikaci a začátkem prvního závodu, po kterém nebyl schopen pokračovat. Doufáme tedy, že v Lokti si spravíme chuť. Na start v Lokti by se měl postavit jak Ruda Weschta, tak i Ladislav Červenka a Tomáš Lhotský. Opětovné zařazení Lokte do kalendáře MMČR pro nás je určitě dobrou zprávou. Zdejší trať s parametry pro mistrovství světa máme velice rádi a je pro team HULHO domácí. Těšíme se tak na všechny fanoušky, sponzory a kamarády.

Motosport Chýnov v AČR

Hlavní hvězdou týmu je Rakušan MichiSandner, který letos vede s šestnáctibodovým náskokem hodně nabitou třídu MX2. Červenou tabulku lídra seriálu se pochopitelně bude snažit udržet i v Lokti. Silné mezinárodní obsazení máme i ve třídě Ženy, kde má náš tým hned pět závodnic v TOP10 průběžného pořadí. Sarah Schnelzer je druhá, Alina Barthle pátá, Elena Kapsamer šestá, Lili Gál osmá a Alexandra Massury devátá. Elena Kapsamer se zotavuje po zranění v Jiníně, a dokonce už znovu trénuje, neměla by tedy v Lokti chybět. Ve třídě Veterán si bude chtít v Top 5 udržet Vladislav Mužík.

photo radeklavicka mx mmcr jinin 2020 4274

Kromě výše zmiňovaných v Lokti nastoupí tradičně i další týmy Kůta mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu.

Autor: Dominika Kvapilová

Foto: Radek Lavička

Číst 482 krát